هرآنچه که باید درباره ساخت استخر ویلا بدانید

بروز شده در 11 تیر1402

استخر ویلا

در این مقاله چه میخوانید

امروزه بسیاری از افرادی که دارای ویلا هستند علاقه‌مند به ساخت استخر مجهز در ویلای خود می‌باشند. استخرهای روباز یا سربسته‌ای که در ویلاها ساخته می‌شوند چند سالی است که موردتوجه صاحبان ویلاها قرار گرفته‌اند و در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد این استخرها نیز بوده‌ایم. برای طراحی استخر و ساخت استخر ویلا شما باید فاکتورها و عوامل مختلفی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید یک استخر جذاب را برای ویلای خود بسازید.

نوع تجهیزاتی که شما برای طراحی و ساخت این استخرها مورداستفاده قرار می‌دهید، طراحی اولیه استخر و تیمی که از آن برای ساخت استخر مخصوص ویلای خود کمک می‌گیرید همگی از عوامل مهمی هستند که می‌توانند به میزان زیادی روی روند ساخت این استخرها تاثیرگذار باشند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره ساخت این استخرها صحبت کنیم و اطلاعات جامع و کاملی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به ساخت یک استخر در داخل ویلای خود هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

اهمیت طراحی استخر در ویلا

اهمیت طراحی درست استخر ویلا

استخر ویلا را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین اجزای هر ویلایی دانست. افرادی که دارای ویلا هستند علاقه‌مند به داشتن استخرهایی هستند که بتوانند در روزهای تعطیل در آنها شنا کرده و لحظات خوبی را تجربه کنند. بدون شک داشتن یک استخر مجهز در داخل ویلا می‌تواند یکی از بهترین تجربیات برای هرکسی به شمار بیاید. همین عامل نیز باعث می‌شود تا طراحی و ساخت این استخرها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار باشد.

نکته بسیار مهمی که درباره طراحی این استخرها وجود دارد این است که حتما باید متناسب با شکل و ابعاد ویلا ساخته شوند؛ بنابراین این کار حتما باید توسط یک تیم متخصص در این زمینه صورت گیرد تا بتوانید انتظار بهترین نتیجه را داشته باشید. شاید در نگاه اول گمان کنید که این کار چندان سخت نیست و تفاوت زیادی با استخرهای دیگر ندارد ولی با به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه بدون شک متوجه این موضوع خواهید شد.برای ساخت این استخرها شما باید تمامی استانداردها و اصول موجود در طراحی و ساخت استخر مخصوص ویلا را رعایت کنید. در غیر این صورت استخر شما طول عمر چندانی نخواهد داشت و در آینده مشکلات متعددی را برای شما به وجود خواهد آورد.

انواع استخر ویلا

آشنایی با انواع استخر ویلا

پیش از آن که بخواهیم درباره اصول طراحی و ساخت استخر ویلا صحبت کنیم اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره انواع این استخرها صحبت کنیم. به‌طورکلی استخرهای مخصوص ویلا را می‌توان به دودسته مختلف تقسیم‌بندی کرد که این دودسته عبارت‌اند از استخرهای روباز و استخرهای سرپوشیده که هریک از آنها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. استخرهای روباز معمولا برای ویلاهای بزرگ که دارای حیاط یا باغ بزرگی هستند می‌توانند گزینه مناسبی باشند.


یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این استخرها این است که شما تنها در فصل گرما می‌توانید از آنها استفاده کنید و در فصل‌های سرد سال عملا غیرقابل‌استفاده خواهند بود. استخرهای سرپوشیده مخصوص ویلا از دیگر انواع این استخرها هستند که به‌صورت مسقف طراحی و ساخته می‌شوند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا امکان استفاده از آنها در فصل‌های سرد سال نیز برای شما وجود داشته باشد. هزینه ساخت استخرهای سرپوشیده معمولا بسیار بیشتر است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بسیاری از صاحبان ویلاها استخرهای سرباز را ترجیح دهند. البته شما پس از ساخت این استخرها نیز می‌توانید از سقف‌های آماده برای آنها استفاده کنید تا نور خورشید در فصل تابستان شما را اذیت نکند.

2 هرآنچه که باید درباره ساخت استخر ویلا بدانید

نکاتی مهم برای ساخت استخر ویلا

برای ساخت استخر ویلا پیش از هر چیز شما نیازمند اندازه‌گیری ابعاد موردنیاز برای ساخت استخر هستید. برای این کار کمک‌گرفتن از تیم‌های متخصص می‌تواند به میزان زیادی کمک‌کننده باشد. علاوه بر این شما باید طرح مدنظرتان برای ساخت استخر را نیز پیاده‌سازی کنید و بر اساس طراحی که در این زمینه انجام داده‌اید تجهیزات موردنیاز را خریداری کنید. نیازسنجی تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برای ساخت استخرهای مخصوص ویلا برخوردار است.

به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما توجه کافی به این مسئله داشته باشید. نکته مهم دیگر درباره تجهیزات این استخرها این است که حتما سعی کنید محصولات اصل و اورجینال را برای استخرهای خود خریداری کنید. این کار به شما تضمین می‌دهد که محصولات خریداری شده طول عمر بالایی دارند و در آینده هزینه زیادی را برای شما به وجود نخواهند آورد.
اگر قصد دارید استخر خود را در حیاط ویلا بسازید حتما به درخت‌های اطراف محوطه نیز دقت کنید چراکه ممکن است برگ درختان در آینده تمیزکردن استخر را برای شما سخت کند. علاوه بر این گاهی اوقات درخت‌های تنومند از رسیدن نور خورشید به داخل استخر جلوگیری می‌کنند که این مسئله نیز بسیار مشکل‌ساز است.

هزینه استخر ویلا

عوامل موثر روی هزینه ساخت استخر ویلا

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند تاثیر زیادی روی هزینه ساخت استخر ویلا داشته باشند. یکی از مهم‌ترین این عوامل نوع تجهیزاتی است که شما قصد استفاده از آنها در داخل استخر را دارید. هرچه برندهای معتبرتر و مشهورتری را برای خرید این تجهیزات انتخاب کنید احتمالا هزینه‌ای که پرداخت خواهید کرد نیز به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. عامل مهم دیگر نوع متریال‌ها و مصالحی است که در ساخت استخر استفاده می‌شود.

از جمله مهم‌ترین این مصالح و متریال‌ها می‌توان به نوع کاشی‌های استخر، لوله و اتصالات و … اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید فصلی که قصد ساخت استخر در آن را دارید نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی هزینه‌های شما داشته باشد. فصل‌های تابستان و بهار معمولا فصل‌های پرطرفدار برای ساخت استخرهای مخصوص ویلا هستند و ساخت استخر در این فصول می‌تواند هزینه بسیار بیشتری را برای شما داشته باشد. برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر درباره هزینه ساخت این استخرها به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از سایر بخش‌های سایت ما نیز دیدن کرده و اطلاعات موردنیاز خود درباره این موضوع را با مطالعه سایر مطالب سایت ما به دست بیاورید.

اهمیت اببندی استخر ویلا

اهمیت آب‌بندی استخر ویلا

در بخش‌های قبلی به طور کامل درباره ساخت استخر ویلا و نوع تجهیزات و همین‌طور هزینه ساخت آن صحبت کردیم و اطلاعاتی را به شما ارائه دادیم. پس از ساخت استخر آب‌بندی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما باید توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشید. هرچه آب‌بندی استخر شما به شکل بهتری صورت گیرد طول عمر آن نیز افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه در آینده کمتر نیازمند تعمیر خواهد بود.

زمانی که قصد انتخاب یک پیمانکار برای طراحی و ساخت استخرهای مخصوص ویلای خود را دارید حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید. سعی کنید پیمانکاری را انتخاب کنید که بهترین آب‌بندی را به شما ارائه دهد و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای این کار بهره ببرد. توجه داشته باشید که علاوه بر آب‌بندی لوله‌ها شما باید درزهای میان کاشی‌هایی که در استخر استفاده می‌کنید را نیز به‌خوبی پر کنید تا از نشت آب جلوگیری کنید.
با یک سیستم آب‌بندی درست و مناسب شما می‌توانید طول عمر استخر خود را به بیشترین مقدار ممکن برسانید و از هزینه‌های آینده نیز جلوگیری کنید.

صحبت پایانی

استخر ویلا یکی از محبوب‌ترین انواع استخرها است که امروزه بسیاری از افراد در ویلاهای خود اقدام به ساخت آن می‌کنند. این استخرها باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشند و در زمان ساخت آنها نیز باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در این مطلب به طور کامل دراین‌خصوص صحبت کردیم.
اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات خود درباره ساخت این استخرها را افزایش دهید یا این که قصد استفاده از خدمات سایت ما را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مطالب و بخش‌های دیگر را نیز مطالعه کنید.

[کل: 2 میانگین: 4.5]

برای ثبت سفارش یا مشاوره از دکمه های پایین استفاده کنید.