راز های کاهش هزینه ساخت استخر باغی

بروز شده در 16 آذر1400

در این مقاله چه میخوانید

ساخت استخر باغی یکی از نیازهای اساسی بسیاری از افرادی است.استخرهایی که در باغ  ساخته می‌شوند معمولا تجربه بسیار بهتری را به افراد منتقل می‌کنند. و لذت بیشتری نسبت به استخر سرپوشیده دارند. در زمان ساخت استخر باغ باید به نکات مهمی دقت کنید چراکه نحوه ساخت آنها کمی متفاوت است. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به ساخت استخر در باغ خود هستید حتما سوالات زیادی در این زمینه دارید.

استخرهایی که در باغ ساخته می‌شوند معمولا به‌صورت روباز هستند ولی بااین‌حال شما می‌توانید بخش‌هایی مانند جکوزی را نیز به استخر خود اضافه کنید.ما در این مطلب قصد داریم تمامی نکات و اصولی که شما برای ساخت یک استخر در باغ خود به آنها نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم قصد ساخت چنین استخری دارید مطالعه این مطلب می‌تواند اطلاعات کاملی به شما ارائه دهد.

بهترین مکان برای ساخت استخر باغ
پیداکردن بهترین نقطه برای استخر باغی

یکی از نکات مهم برای ساخت استخر باغی این است که شما بتوانید بهترین و مناسب‌ترین محل را برای ساخت استخر انتخاب کنید.
فضایی که شما انتخاب می‌کنید باید از جهات مختلف بهترین باشد تا شما بتوانید در بهینه‌ترین حالت استخر خود را طراحی کرده و بسازید. یکی از ویژگی‌های مهم این مکان باید آفتاب‌گیر بودن آن باشد.

آفتاب‌گیر بودن محل علاوه بر این‌که باعث می‌شود تا نور مناسب در استخر وجود داشته باشد ،  از سرد شدن بیش از حد آب استخر نیز جلوگیری می‌کند. بنابراین شما نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای گرم کردن آب را نخواهید داشت. نکته دیگری که برای انتخاب بهترین نقطه برای ساخت استخر در باغ باید به آن دقت کنید وجود درخت در اطراف استخر است. معمولا وجود شاخ‌وبرگ زیاد در اطراف استخر باعث بروز مشکلات زیادی در آینده می‌شود و هزینه زیادی را نیز در پی خواهد داشت.

ریختن شاخه و برگ درختان در داخل آب استخر باعث می‌شود تا شما در طول بازه‌های زمانی کوتاه مجبور به تمیزکردن آب استخر خود شوید. علاوه بر این وجود شاخ‌وبرگ درختان می‌تواند از رسیدن نور آفتاب به آب استخر جلوگیری کند. آخرین نکته نیز این است که سعی کنید محلی را انتخاب کنید که کمتر در دید باشد.

مدل‌های مختلف استخر باغ
با مدل‌های مختلف استخر باغی بیشتر آشنا شوید

امروزه مدل‌های مختلفی برای طراحی و ساخت استخر باغ وجود دارد که شما می‌توانید هریک از آنها را در باغ خود پیاده‌سازی کنید.
نکته بسیار مهمی که برای ساخت یک استخر در داخل باغ وجود دارد این است که با مدل‌های مختلف آشنا شوید. با آشنا شدن با این مدل‌ها شما می‌توانید باتوجه‌به بودجه‌ای که دارید و همین‌طور سلیقه خود بهترین مدل را برای باغ خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که هریک از مدل‌های مختلف هزینه مخصوص به خود را دارند.

شما باید تجهیزات موردنیاز برای هریک از این مدل‌ها را به‌خوبی شناسایی کرده و هزینه آن را برآورد کنید. با انجام این کار می‌توانید بهترین مدل را برای باغ خود انتخاب کنید و به‌این‌ترتیب یک استخر مجهز را برای باغ خود بسازید. بعد از آن که مدل مدنظر خود برای استخر باغتان را انتخاب کردید زمان آن دست که کمی بیشتر روی جزئیات کار کنید. اگر در زمینه طراحی تجربه و تخصص دارید می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. درغیر این صورت باید از افراد متخصص مشورت و کمک بگیرید.

بهترین زمان ساخت استخر باغ

چه زمانی می‌تواند بهترین زمان برای ساخت استخر باغی باشد؟

قبل از آن که بخواهید بهترین زمان برای ساخت استخر را مشخص کنید بهتر است که : ابتدا مدت زمانی که طول می‌کشد تا استخر ساخته شود را پیش‌بینی کنید. برای این کار باید با تیمی که قصد ساخت استخر باغی شما را دارند مشورت کنید. بعد از آن که مشخص شد چقدر طول می‌کشد تا استخر شما ساخته شود می‌توانید زمان مناسب برای شروع این کار را مشخص کنید. اکثر افراد علاقه‌مند هستند تا بتوانند در فصل بهار و تابستان و مخصوصا در روزهای گرم تابستان از استخر باغ خود استفاده کنند. بنابراین بهتر است که استارت پروژه خود را از روزهای پایانی فصل زمستان بزنید و در فصل بهار نیز پروژه خود تکمیل کنید. شروع ساخت استخر در باغ از فصل زمستان می‌تواند مزایای بسیار زیاد دیگری را نیز برای شما داشته باشد.

مزیت های ساخت استخر در زمستان

مهم‌ترین مزیت این کار است که باعث می‌شود تا هزینه‌های شما به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. ازآنجایی‌که در فصل زمستان هزینه ساخت‌وساز به علت کم بودن پروژه‌ها بسیار پایین است. شما با بستن قرارداد خود می‌توانید از هزینه‌های بسیار زیاد فصل بهار و تابستان جلوگیری کنید. با رعایت کردن همین نکته مهم می‌توانید در بخش بزرگی از بودجه ساخت استخر خود صرفه‌جویی کنید.

مراحل ساخت استخر باغ
ساخت استخر باغی شامل چه مراحلی است؟

گام اول

در گام اول برای ساخت استخر باغی مرحله خاک‌برداری را پیشرو خواهید داشت. در این مرحله محیطی که قصد ساخت استخر خود در آن را دارید باید به طور کامل خاک‌برداری شود. بعد از آن باید یک دیوار حائل در اطراف این محیط ساخته شود که در واقع شکل ظاهری استخر داخل باغ شما را تشکیل می‌دهد. بخش کاسه استخر حتما باید از جنس بتن ساخته شود تا مقاومت کافی را داشته باشد.

گام دوم

در مرحله بعد و بعد از خاک‌برداری باید لوله‌گذاری و بخش موتورخانه استخر باغ شما پیاده‌سازی شود. در این مرحله حتما سعی کنید از اتصالاتی استفاده کنید که بالاترین کیفیت را داشته باشند. استفاده از اتصالات باکیفیت باعث می‌شود تا در آینده با مشکل مواجه نشوید و هزینه اضافی را برای تعمیر این اتصالات نپردازید.

گام سوم

گام بعدی سیم‌کشی سیستم نورپردازی است که قصد دارید در محیط استخر آن را پیاده‌سازی کنید.

گام چهارم

بعدازاین مرحله نیز مراحلی از قبیل: نصب فیلتر داخل استخر، نصب تجهیزات حرارتی برای تنظیم آب داخل استخر و … را پیش رو خواهید داشت.هریک از این مراحل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید دقت بالایی در اجرای آنها داشته باشید.

هزینه های  ساخت استخر باغ
هزینه ساخت استخر باغی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ساخت استخر باغی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما باید هریک از آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید هزینه دقیق را پیش‌بینی کنید. یکی از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند روی این هزینه تاثیرگذار باشد نوع و مدل استخری است که شما قصد ساخت آن را دارید.در بخش‌های قبل بیان کردیم که مدل‌های مختلفی از استخرهای باغ وجود دارد. شما می‌توانید هریک از آنها را متناسب با سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید. عامل مهم دیگری که می‌تواند روی این هزینه تاثیرگذار باشد نوع تجهیزاتی است که برای ساخت استخر داخل باغ استفاده می‌کنید.

هرچه تجهیزات پیشرفته‌تر و باکیفیت‌تری را برای استخر خود انتخاب کنید برای خرید آنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.
نکته مهم دیگری که درباره هزینه ساخت استخر در داخل باغ باید به آن دقت کنید تیم سازنده استخر است.
شما باید سعی کنید از تیمی کمک بگیرید که هزینه‌های شما را تا جای ممکن کاهش دهند.
آخرین مورد از عوامل تاثیرگذار روی هزینه ساخت استخر نیز می‌تواند به زمان بستن قرارداد برای ساخت اشاره کرد
که در بخش‌های قبلی به طور کامل درباره این موضوع صحبت کردیم.

نتیجه‌گیری

ساخت استخر باغی پروژه‌ای است که در زمان انجام آن باید به موارد مختلفی دقت داشته باشید.
تعیین بهترین مکان و بهترین زمان برای ساخت یک استخر از مهم‌ترین عواملی هستند که باید به آنها دقت کنید.
ساخت یک استخر در داخل باغ از مراحل مختلف تشکیل شده است که از جمله آنها می‌توان:
به خاک‌برداری، لوله‌کشی و راه‌اندازی موتورخانه اشاره کرد.
اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید از سایر بخش‌ها و مطالب سایت ما نیز دیدن کنید.

[کل: 2 میانگین: 5]

برای ثبت سفارش یا مشاوره از دکمه های پایین استفاده کنید.