کلیدی ترین نکات برای ساخت استخر سرپوشیده

بروز شده در 14 آذر1400

ساخت استخر سرپوشیده

در این مقاله چه میخوانید

ساخت استخر سرپوشیده

استخرهای سرپوشیده امروزه موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. شاهد آن هستیم که افراد زیادی علاقه‌مند به ساخت آنها هستند.
ساخت استخر سرپوشیده کار ساده‌ای نیست . شما برای انجام آن باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. استخرهای سرپوشیده باید دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی باشند تا بتوانند نیازهای شما را به طور کامل برطرف کنند. به همین علت است که در زمان ساخت آنها باید به نکات مهمی دقت داشته باشید و سعی کنید با بالاترین کیفیت این استخرها را بسازید.

تمام آن چیزی که شما برای ساخت این استخرها به آن نیاز دارید مراحل مختلف ساخت آنها می‌باشد. آشنایی با این مراحل به شما کمک می‌کند تا در زمان ساخت با مشکل خاصی مواجه نشوید و بتوانید بدون هیچ مشکلی استخر سرپوشیده خود را بسازید. اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد ساخت یک استخر سرپوشیده را دارید حتما تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید. ما قصد داریم در این مطلب به طور کامل تمامی مراحل و نکات مربوط به ساخت این استخرها را معرفی کنیم و توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

ساخت استخر سرپوشیده
نکات ابتدایی برای ساخت استخر سرپوشیده

استخرهای سرپوشیده دارای طراحی و معماری خاصی هستند. به همین علت نیز قبل از ساخته‌شدن ساختمان باید طراحی و ساخته شوند. اشتباهی که بسیاری از افراد آن را مرتکب می‌شوند این است که : گمان می‌کنند می‌توانند در داخل ساختمان استخر سرپوشیده را بسازند. شما باید قبل از این‌که ساختمان اطراف استخر را بسازید ابتدا استخر خود را ساخته باشید بنابراین حتما در زمان ساخت استخر سرپوشیده به این نکته مهم دقت داشته باشید و سعی کنید این اصل را رعایت کنید.

بعد از آنکه ساختمان ساخته می‌شود شما تنها این امکان را دارید که بخش‌های مختلف استخر را بازسازی کرده و آن را تعمیر کنید.
تعیین محلی که قصد ساخت استخرهای سرپوشیده را در آن دارید از اهمیت بالایی در طول روند ساخت برخوردار می‌باشد. باید محلی را برای ساخت استخرهای سرپوشیده انتخاب کنید که از جهات مختلف مناسب باشند و شرایط ایده‌آلی را برای شما فراهم کنند. همان‌طور که می‌دانید سیستم تهویه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر استخر سرپوشیده‌ای به شمار می‌آید. بنابراین در زمان ساخت استخرهای سرپوشیده خود حتما به سیستم تهویه استخر نیز توجه داشته باشید. سعی کنید این سیستم‌ها را با بالاترین کیفیت ممکن پیاده‌سازی کنید.

مطالعه استانداردهای استخرهای سرپوشیده
قبل از ساخت حتما استانداردهای استخرهای سرپوشیده را مطالعه کنید

قبل از آن که اقدام به ساخت استخر سرپوشیده خود کنید حتما باید با استانداردهای مختلفی که در این زمینه وجود دارند آشنا شوید.
آشنایی با این استانداردها به شما کمک می‌کند تا در زمان ساخت استخر با مشکل خاصی مواجه نشوید. علاوه بر این به شما کمک می‌کند تا بتوانید استخر خود را به استانداردترین حالت ممکن بسازید. رعایت کردن این استانداردها از نظر قانونی برای ساخت استخرهای سرپوشیده نیز حائز اهمیت است.

تمامی این موارد باعث می‌شود تا شما مجبور باشید قبل از اقدام به برای ساخت این استخرها حتما استانداردهای مربوطه را مطالعه کرده باشید. بعد از آن که این استانداردها را مطالعه کردید زمان آن است که طراحی استخر خود را انجام دهید. اگر ایده‌ای برای ساخت استخرهای سرپوشیده در ذهن خود دارید می‌توانید ایده خود را روی کاغذ بیاورید. درصورتی‌که ایده خاصی ندارید می‌توانید از مدل‌های آماده‌ای که وجود دارند کمک بگیرید تا بتوانید یک طرح مناسب را برای استخر سرپوشیده خود داشته باشید. برای این کار می‌توانید از افراد متخصص در زمینه طراحی نیز کمک بگیرید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

فراهم‌کردن زیرساخت‌های استخر سرپوشیده
آماده‌کردن زیرساخت‌ها برای مرحله نهایی ساخت استخر سرپوشیده

تهیه کردن زیرساخت‌های لازم برای استخر سرپوشیده یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت استخر سرپوشیده است که باید به آن توجه کافی داشته باشید.ساخت یک استخر تنها با مصالح خوب و باکیفیت صورت نمی‌گیرد شما باید سعی کنید از تجهیزات باکیفیت نیز در استخر خود استفاده کنید. استفاده از تجهیزاتی که بهترین عملکرد را برای استخر شما داشته باشند می‌تواند کیفیت استخر شما را در آینده افزایش دهد. زیرساخت‌‌هایی که در استخرهای سرپوشیده استفاده می‌شوند شامل: موتورخانه استخر ، اتصالات و لوله‌ها است.

قبل از این‌که اقدام به ساخت بدنه و دیواره‌های استخر کنید باید حتما موتورخانه آن را راه‌اندازی کنید. نکته‌ای که در خصوص موتورخانه باید بدانید این است که ابتدا باید حجم آب ورودی به داخل استخر را اندازه‌گیری کنید سپس متناسب با این حجم آب ورودی می‌توانید موتورخانه مناسبی را برای استخر خود راه‌اندازی کنید. برای این کار می‌توانید از افرادی که تخصص کافی در این زمینه دارند کمک بگیرید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید. بعد از نصب لوله‌ها و اتصالات نیز حتما باید به آب‌بندی درست و مناسب آنها دقت داشته باشید تا طول عمر اتصالات افزایش پیدا کند.

مرحله پایانی ساخت استخر سرپوشیده
ساخت بخش‌های داخلی استخر

بعد از آن که تمامی این مراحل را پشت سر گذاشتید زمان آن است که بخش‌های داخلی استخر سرپوشیده را طراحی کرده و بسازید.
در این مرحله باید دقت داشته باشید که از بهترین مصالح استفاده کنید تا طول عمر بخش‌های مختلف استخر افزایش پیدا کند.
استفاده از مصالح باکیفیت باعث می‌شود تا شما در آینده کمتر نیازمند تعمیر بخش‌های مختلف استخر سرپوشیده خود باشید.
در این مرحله از ساخت استخر سرپوشیده شما باید از یک تیم متخصص در زمینه ساخت‌وساز کمک بگیرید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بخش‌های داخلی استخر را پیاده‌سازی کنید.

زمان ساخت استخر

نکته مهمی که باید در این مرحله به آن دقت داشته باشید این است که حتما زمان مناسبی را برای شروع ساخت‌وساز در نظر بگیرید.
فصل‌های بارانی معمولا نمی‌‌توانند فصل مناسبی برای پروژه‌های ساخت‌وساز باشند.
علاوه بر این در فصل تابستان و اواخر بهار نیز هزینه ساخت‌وساز و پروژه‌های ساختمانی به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند
بنابراین شما باید سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که هم کمترین هزینه را برای شما داشته باشد و هم مشکلات دیگر را برای شما به همراه نداشته باشد.

هزینه ساخت استخر سرپوشیده
هزینه ساخت استخر سرپوشیده به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به ساخت استخرهای سرپوشیده هستید حتما نیاز دارید تا اطلاعات کاملی درباره هزینه‌های ساخت این استخرها به دست بیاورید. برای ساخت یک استخر سرپوشیده شما لیستی از هزینه‌های مختلف پیش رو خواهید داشت. اما شما می‌توانید با رعایت کردن برخی از نکات ساده این هزینه‌ها را کاهش دهید. هزینه مصالحی که برای ساخت استخر سرپوشیده استفاده می‌کنید و همین‌طور تجهیزاتی که در داخل استخر استفاده خواهید کرد از جمله مهم‌ترین هزینه‌های شما هستند. مصالح و تجهیزات باکیفیت‌تر معمولا هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهند داشت.

هزینه های تیم سازنده

از دیگر هزینه‌هایی که برای ساخت استخرهای سرپوشیده وجود دارد می‌توان به هزینه‌های مربوط به تیم سازنده استخر اشاره کرد.
درصورتی‌که در فصل مناسب قرارداد ببندید می‌توانید این هزینه را تا حد زیادی کاهش دهید بنابراین این امکان وجود دارد تا با صرفه‌جویی در این هزینه‌ها بتوانید هزینه بیشتری را برای خرید تجهیزات باکیفیت‌تر بپردازید. دلیل این موضوع این است که تجهیزات باکیفیت‌تر طول عمر بیشتری دارند و استفاده از آنها در آینده هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد.

نتیجه‌گیری

ساخت استخر سرپوشیده نیازمند طی‌کردن مراحل مختلفی است که آشنایی با این مراحل می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.
از جمله مهم‌ترین مراحل ساخت استخرهای سرپوشیده می‌توان به :
طراحی نقشه استخر ، فراهم‌کردن زیرساخت‌ها ، تجهیزات موردنیاز برای ساخت و … اشاره کرد.

هزینه ساخت این استخرها به عوامل مختلفی از جمله: نوع مصالح،  تجهیزات ، همین‌طور تیم سازنده بستگی دارد. اگر شما هم قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره ساخت این استخرها به دست بیاورید حتما از سایر بخش‌ها و مطالب سایت ما نیز دیدن کرده و نهایت استفاده را از آنها ببرید.

[کل: 5 میانگین: 3.8]

برای ثبت سفارش یا مشاوره از دکمه های پایین استفاده کنید.