استخر و کرونا – ایا در استخر کرونا منتقل میشود ؟

بروز شده در 7 اسفند1402

در این مقاله چه میخوانید

با شروع همه‌گیری جهانی کرونا، مردم به دنبال راه‌هایی برای سالم ماندن هستند و دوست دارند در عین حال از فعالیت‌های تفریحی مورد علاقه خود لذت ببرند. یکی از فعالیت‌هایی که به طور فزاینده‌ای محبوب شده است، شناکردن در استخر است. با این حال، هنوز برخی از خطرات مرتبط با استخر و کرونا به دلیل وجود این ویروس در محیط‌زیست وجود دارد.

در این مقاله، نحوه لذت‌بردن ایمن از شنا در استخر در طول همه‌گیری و اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از ابتلا یا انتشار COVID-19 را مورد بحث قرار خواهیم داد. بهتر است بدانید که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه می‌کند که شناگران هنگام حضور در استخر ، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از وسایل مشترک در استخر و کرونا استفاده نکنند.

انتقال کرونا از طریق شنا در استخر یا استخر و کرونا

گسترش کووید 19 بسیاری از فعالیت‌هایی را که قبلاً بدیهی تلقی می‌شدند، مانند شنا در استخر، با چالش مواجه کرده است. باتوجه‌به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه COVID-19 می‌تواند از طریق استفاده از استخر، جکوزی، یا زمین بازی آبی به انسان سرایت کند، وجود ندارد. بهره‌برداری صحیح، نگهداری و ضدعفونی (با کلر یا برم) این تاسیسات، باید ویروسی را که باعث COVID-19 می‌شود غیرفعال کند.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که شناکردن در استخر هنگام کرونا ، ویروس همچنان از طریق تماس نزدیک با فرد آلوده قابل انتقال است؛ بنابراین توصیه می‌شود در مواقعی که در آب نیستید فاصله فیزیکی را رعایت کنید و از ماسک در کنار تجهیزات ضدعفونی‌کننده دیگر که توسط استخرهای ایمن ارائه می‌شود، استفاده کنید.

علاوه‌براین، افرادی که بیمار هستند یا با فردی که مبتلا به کووید-19 است در تماس بوده‌اند، نباید از استخرهای عمومی یا سایر امکانات آبی استفاده کنند. لازم به ذکر است که در این دوران تجهیزات ضدعفونی کننده و پمپ تصفیه استخر از الزامات اصلی استخرهای معتبر هستند.

رعایت دستورالعمل‌های ایمنی هنگام استفاده از هر نوع تجهیزات استخر مانند جلیقه نجات، شناور و سایر لوازم جانبی بسیار مهم است. با پیروی از این پروتکل‌های ایمنی، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که استخرهایمان در این زمان بحران برای همه ایمن می‌مانند. اگر شما هم از دارندگان استخر هستید، بهتر است تجهیزات موردنیاز استخر خود را از طریق تولیدکنندگان شناخته شده در این زمینه خریداری کنید. گروه تاسیسات سلامتی در این مسیر شما را همراهی می‌کند.

معرفی کلر به‌عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده

کلر یک عنصر شیمیایی است که در طبیعت یافت می‌شود و کاربردهای وسیعی دارد. این ماده در بسیاری از صنایع از تصفیه آب گرفته تا فرآیندهای صنعتی استفاده می‌شود. کلر جزء ضروری زندگی است و خواص آن، این ماده را برای بسیاری از کاربردها ایده‌آل می‌کند. به منظور استفاده از این ماده محبوب، استخرها باید از نازل‌ها و سیستم تصفیه مناسب برخوردار باشند.

از کلر می‌توان برای ضدعفونی‌کردن آب، تصفیه استخرها و حتی تولید محصولات کاغذی استفاده کرد. علاوه‌براین، از ترکیبات کلر در ساخت داروها و سایر محصولات استفاده می‌شود. به این ترتیب، کلر نقش مهمی در جامعه مدرن ایفا می‌کند. بهتر است بدانید که هنگام شناکردن در استخر و کرونا وجود کلر ضروری است.

وجود کلر در آب استخر چه تاثیری بر کرونا دارد؟

مشخص است که کلر یک ضدعفونی کننده است و می‌تواند در از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در آب موثر باشد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) استفاده از کلر را به‌عنوان یک ضدعفونی کننده اولیه برای آب آشامیدنی و برای جلوگیری از گسترش بیماری‌های منتقله از طریق آب توصیه می‌کند.

توجه به این نکته ضروری است که درحالی‌که کلر می‌تواند در ازبین‌بردن ویروس‌ها موثر باشد، ممکن است در برابر همه انواع ویروس‌ها موثر نباشد و نباید به‌عنوان تنها روش پیشگیری از انتشار بیماری‌های عفونی به آن اعتماد کرد. اقدامات دیگری مانند شستن دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده نیز در پیشگیری از انتشار ویروس‌هایی مانند کرونا مهم هستند.

[کل: 0 میانگین: 0]

برای ثبت سفارش یا مشاوره از دکمه های پایین استفاده کنید.