چگونه پول کمتری برای ساخت استخر خانگی بپردازیم

بروز شده در 15 آذر1400

ساخت استخر خانگی

در این مقاله چه میخوانید

ساخت استخر خانگی

ساخت استخر خانگی یکی از مواردی است که بدون شک همه ما به آن علاقه داریم با وجود این‌که بسیاری از افراد به این مسئله علاقه‌مند هستند ولی بیشتر آنها اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا در زمان طراحی و ساخت این استخرها با مشکلات زیادی مواجه شوند. برای ساخت استخر در منزل خود شما باید به نکات بسیار مهم و کلیدی دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین استخر را بسازید. رعایت کردن اصولی که برای ساخت استخرهای خانگی وجود دارند برای انجام این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره ساخت انواع استخرهای خانگی صحبت کنیم. همچنین قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. مطالبی که شما در این مقاله  مطالعه خواهید کرد شامل اصول و قواعد ساخت استخرهای خانگی و همین‌طور نکاتی مهم برای انجام این کار است.

اقدامات قبل از ساخت استخر خانگی
قبل از ساخت استخرهای خانگی باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟

قبل از آن که بخواهید اقدام به طراحی و ساخت استخر خود کنید باید به چند نکته بسیار مهم دقت داشته باشید.
اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که برای تمامی مراحل یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید. داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین عملکرد را در زمان ساخت استخر داشته باشید. شما باید یک مدل مناسب را برای استخر خانگی خود انتخاب کنید.
با کمی جستجو می‌توانید به‌تمامی مدلها  دسترسی داشته باشید و بهترین مدل را انتخاب کنید.علاوه بر این باید محل ساخت استخر خود را نیز مشخص کنید. تا زمانی که این موارد را مشخص نکنید نمی‌توانید از یک تیم سازنده بخواهید تا پروژه ساخت استخر خانگی شما را آغاز کنند.

در گام بعدی شما باید هزینه‌های ساخت استخر خود را پیش‌بینی کنید. برای انجام این کار ابتدا باید تجهیزات موردنیاز برای ساخت استخر را بررسی کنید. در ادامه نیز باید با سعی کنید زمانی را برای ساخت استخر خود انتخاب کنید که کمترین هزینه را برای شما در پی داشته باشد. معمولا اوایل فصل پاییز و همین‌طور اواخر فصل زمستان می‌توانند بهترین زمان برای شروع پروژه ساخت‌ و ساز استخر شما باشند.

طراحی ابتدایی استخر خانگی
طراحی ابتدایی استخر و برآورد هزینه‌ها

بعد از آن که مدل مناسب برای استخر خانگی خود را پیدا کردید زمان آن است که طراحی اولیه استخر خود را انجام دهید. معمولا مدل‌های مختلف استخر تنها یک طرح کلی را در اختیار شما قرار می‌دهند بنابراین زمانی که شما مدل مدنظر خود را انتخاب کردید باید بیشتر روی جزئیات آن کار کنید و طراحی کاملی را برای استخر خود داشته باشید. برای این‌که اطمینان حاصل کنید در نهایت استخری که ساخته می‌شود مطابق با سلیقه شما است به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما خودتان این کار را انجام دهید در غیر این صورت اگر از کمک تیم متخصص استفاده می‌کنید حتما نظرات خود را نیز دخالت دهید.

بعد از آن که طرح مدنظر خود را پیاده‌سازی کردید زمان آن است که تجهیزات موردنیاز را برای پیاده‌سازی طرح خود انتخاب کنید.
در همین مرحله می‌توانید با کمک افرادی که تخصص بالایی در این زمینه دارند هزینه اولیه برای ساخت استخر خانگی را پیش‌بینی کنید. برآورد کردن هزینه‌های ساخت استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. دلیل این مسئله سازگاری بین بودجه‌ای که برای ساخت استخر دارید و همین‌طور طرحی که انتخاب کرده‌اید می‌باشد.

زیرساخت‌های لازم برای ساخت استخر
خرید و آماده‌کردن زیرساخت‌های لازم برای ساخت استخر خانگی

گام بعدی برای ساخت استخر خانگی این است که زیرساخت‌های لازم را فراهم کنید تا در زمان ساخت با مشکل خاصی مواجه نشوید. برای انجام این کار ابتدا باید مراحل خاک‌برداری را انجام دهید و محیط مدنظر خود را برای ساخت آماده کنید.

گام دوم

در گام دوم باید تاسیسات و اتصالات لازم را در محل قرار دهید و سیستم لوله‌کشی استخر را آماده کنید.

گام سوم

گام سوم نیز عملیات برق‌کشی استخر است که شما بعد از آن باید تجهیزات الکتریکی را در استخر خود نصب کنید.
نکته‌ای که در این مرحله باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما از تیم سازنده استخر برای انجام این کارها کمک و مشورت بگیرید.

گام چهارم

گام بعدی در خصوص زیرساخت‌ها این است که مواردی از قبیل پمپ تصفیه استخر، فیلترها و … را خریداری کرده و آنها را در استخر خود نصب کنید. راه‌اندازی موتورخانه نیز از دیگر اقداماتی است که حتما باید در این مرحله انجام دهید تا استخر شما آماده راه‌اندازی شود. بعد از آن که تمامی این اقدامات را انجام دادید حال می‌توانید سایر بخش‌های استخر را بسازید.

آب‌بندی تجهیزات و ساخت استخر
آب‌‎بندی تجهیزات و ساخت دیواره‌های استخر آخرین گام برای ساخت استخر خانگی

از  مهم‌ترین مراحل ساخت استخر  این است که آب‌بندی تجهیزات و اتصالات را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. درصورتی‌که دقت کافی در انجام این کار را نداشته باشید ممکن است در آینده مشکلات زیادی برای تجهیزات استخر شما به وجود بیاید. عدم آب‌بندی مناسب اتصالات استخر باعث می‌شود تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه زیاد برای تعمیر قطعات و اتصالات استخر باشید. به همین علت نیز بهتر است از همین ابتدای روند ساخت با آب‌بندی مناسب از هزینه‌های آینده جلوگیری کنید.

گام آخر برای ساخت استخر‌های خانگی نیز این است که دیوارها و داخل استخر را ساخته و طراحی آن را انجام دهید. این بخش معمولا زمان‌بر است و بهتر است حتما در زمان مناسب آن را انجام دهید. نوع مصالحی که برای ساخت داخل استخر مورداستفاده قرار می‌گیرند یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که روی زمان ساخت تاثیرگذار هستند. به همین علت نیز بهتر است مصالحی را مورداستفاده قرار دهید که علاوه بر مقاومت بالا نصب و اجرای آنها نیز سریع‌تر باشد.

هزینه ساخت استخر خانگی
نکاتی که باید درباره برآورد هزینه ساخت استخر خانگی بدانید

مصالح استخر

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی هزینه ساخت استخر خانگی تاثیرگذار باشند و باعث کاهش یا افزایش این هزینه شوند.
یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی این مسئله می‌تواند نوع مصالحی باشد که شما برای ساخت مورداستفاده قرار می‌دهید.
استفاده از مصالح گران‌قیمت طبیعتا هزینه ساخت استخر را برای شما افزایش می‌دهد. نوع تجهیزات استفاده شده در ساخت استخر نیز می‌تواند از دیگر عواملی باشد که به طور مستقیم روی هزینه ساخت تاثیرگذار است.

ابعاد استخر

عامل مهم دیگر ابعاد استخری است که شما قصد ساخت آن را دارید. هرچه ابعاد استخر بزرگ‌تر باشد شما مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای ساخت خواهید بود.

زمان ساخت

زمان عقد قرارداد با تیم سازنده استخر نیز می‌تواند یک عامل مهم دیگر در هزینه ساخت استخرهای خانگی باشد . معمولا فصولی که ساخت‌وساز کمتر است پروژه‌های عمرانی هزینه کمتری را در پی خواهند داشت شما با بستن قرارداد خود قبل از فصل بهار و تابستان می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

نتیجه‌گیری

ساخت استخر خانگی امروزه تبدیل به یکی از نیازهای اصلی بسیاری از افراد شده است. کمتر کسی هست که علاقه‌مند به داشتن یک استخر خانگی نباشد. یکی از مشکلاتی که برای ساخت این استخرها وجود دارد این است که بسیاری از افراد اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.

بنابراین مشکل هزینه زیاد را نمی‌توان تنها مشکل برای ساخت این استخرها دانست.شما در زمان ساخت این استخرها باید به نوع مصالح، نوع تجهیزات، محل ساخت استخر و بسیاری از موارد دیگر دقت داشته باشید. اگر شما هم قصد ساخت یک استخر خانگی را دارید حتما محتواهای دیگر ما در این زمینه را مطالعه کنید.

[کل: 3 میانگین: 4.7]

برای ثبت سفارش یا مشاوره از دکمه های پایین استفاده کنید.