قیمت شیر فلکه چدنی ، دانلود کاتالوگ و معرفی انواع آن

یکی از مهمترین تجهیزاتی که در تاسیسات ساختمانی و صنعتی بکار برده می‌شوند شیرآلات هستند. شیرآلات یا شیر فلکه تجهیزی جهت باز و بسته کردن یا کنترل و تنظیم جریان ورودی و خروچی یک سیال می‌باشد. این تجهیز در انواع مختلف و با جنس‌های مختلفی همچون شیر فلکه فلزی، پلاستیکی و… تولید می‌شوند. یکی از پر مصرف‌ترین نوع از شیرآلات مورد استفاده در صنعت شیرآلات فلزی هستند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی مطابق استانداردهای روز دنیا در ایران نیز تولید می‌شوند. شیرآلات فلزی عمدتا با جنس چدنی و برنجی تولید می‌شوند. ما در مقاله قیمت شیر فلکه چدنی به توضیح انواع این نوع شیرآلات به همراه کاتالوگ و لیست قیمت هر مدل خواهیم پرداخت.

"دانلود
دانلود کاتالوگ شیر فلکه چدنی

آشنایی با انواع شیر فلکه چدنی به همراه لیست قیمت

شیرآلات چدنی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر مدل جهت کاربری خاصی طراحی و تولید شده اند در ادامه به توضیح مختصری از هر مدل به همراه تصویری از مکانیزم هر مدل شیرخواهیم پرداخت؛

شیر سوپاپی چیست؟قیمت شیر فلکه چدنی یکطرفه

شیر سوپاپی نوعی از شیرآلات است که جهت حرکت مایع یا گاز در آن به صورت یکطرفه انجام شده و امکان برگشت جریان در آن وجود ندارد. از کاربری های شیر سوپاپی یا شیر یکطرفه می توان بکرگیری آن در سیستم آبرسانی، سیستم لوله کشی و تاسیسات گرمایشی و برودتی ساختمان‌ها، سیستم ها پنوماتیک هوای فشرده و…. نام برد. نکته قابل توجه در مورد این مدل آنست که شیر فلکه یکطرفه با کمک فشار سیال عمل می‌کند و هیچ تجهیز خارجی برای کنترل و تنظیم شیر سوپاپی روی آن وجود ندارد.

مدل شیر فشار کاری سایز(inch) سایز(mm) قیمت (ریال)
سوپاپی بیلوز F1 PN16 2 50 33.200.000
سوپاپی F1 PN16 2 50 9.000.000

برای کسب اطلاع از لیست قیمت شیر فلکه چدنی سوپاپی در سایزهای مختلف کلیک کنید.


شیر فلکه کشویی چیست؟

قیمت شیر فلکه چدنی کشویی

یکی دیگر از انواع شیر فلکه‌های چدنی شیر فلکه کشویی است. عملکر این نوع از شیرآلات به اینگونه است که با چرخش دریچه این نوع شیر فلکه به صورت ساعتگرد یا پاد ساعتگرد باز و بسته جریان سیال انجام می‌پذیرد. شیر فلکه کشویی با توجه به نوع بانه ی آن دارای دو مدل است؛

  • شیر کشویی فلزی
  • شیر کشویی لاستیکی

این مدل از شیر فلکه دارای مصارف صنعتی می باشد که کاربردهای زیادی در آب و فاضلاب دارد. جهت بررسی کاتالوگ شیر فلکه چدنی مدل کشویی و اطلاع از قیمت شیر فلکه چدنی کشویی کلیک کنید.

مدل شیر فشار کاری سایز(inch) سایز(mm) قیمت (ریال)
شیر کشویی رینگ برنزی F4 PN16 2 50 9.600.000
شیر کشویی رینگ برنزی F5 PN16 2 50 9.700.000
شیر کشویی رینگ استیل F5 PN16 2 50 10.400.000
شیر کشویی  زبانه لاستیکی F4 PN16 2 50 4.900.000
شیر کشویی اورینگی F4 PN10 2 50 7.900.000
شیر کشویی گرافیتی F4 PN10 2 50 8.500.000
شیر کشویی زبانه لاستیکی F4 PN10 2 50 3.900.000

برای کسب اطلاع از لیست قیمت شیر فلکه چدنی کشویی در سایزهای مختلف کلیک کنید.


شیر فلکه پروانه‌ای چیست؟

شیر فلکه پروانه ای نوع دیگری از شیرآلات چدنی است. در این مدل شیرهای چدنی دریچه عبور سیال به صورت یک دیسک دوار است که به کمک آن جریان سیال کنترل می‌شود. این دیسک دوار مستطیل شکل یا دایره ای شکل بوده و حول محور خود امکان چرخش دارد. شیر فلکه پروانه ای دارای مدلهای زیر است؛

  • شیر پروانه ای ویفری
  • شیر پروانه ای لاگ
  • شیر پروانه ای فلنج دار
  • شیر پروانه ای بدنه باریک

از مزایای این مدل می‌توان به وزن کم و پایین بودن قیمت شیر فلکه چدنی پروانه ای به نسبت سایر مدل ها نام برد. کاربری این مدل در زمانی است که برای تنظیم و کنترل جریان سیال از سیستم هایی همچون گیربگس، پنوماتیک، هیدرولیک و … استفاده می‌شود. جهت دانلود کاتالوگ شیر فلکه چدنی پروانه ای و اطلاع از قیمت مدل های مختلف آن کلیک کنید.

مدل شیر فشار کاری سایز(inch) سایز(mm) قیمت (ریال)
شیر پروانه‌ای ویفری گیربکس دار PN16 2 50 7.400.000
شیر پروانه‌ای ویفری اهرمدار PN16 2 50 3.700.000
شیر پروانه‌ای لاگ PN16 2 50 4.000.000

برای کسب اطلاع از لیست قیمت شیر فلکه چدنی پروانه‌ای در سایزهای مختلف کلیک کنید.


شیر فشار شکن چیست؟

مدل دیگری از شیرآلات چدنی، شیرهای فشار شکن هستند. مکانیزم این مدل شیرها بر مبنای کنترل میزان فشار ورودی و تثبیت فشار خروجی است. به طوریکه فشار بالا و متغیر ورودی سیال را به فشار پایین و خروجی ثابت تبدیل می‌شود. چنانچه در یک سیستم لوله کشی سیال پس از شیر فشارشکن نیاز به خروجی نباشد؛ جریان سیال توسط فشار استاتیک شیر قطع خواهد شد. از مزایای شیرهای فشار شکن می‌توان به کنترل فشارهای ناخواسته و کاهش هدر رفت سیال اشاره کرد.


جهت بررسی نقشه فنی و لیست قیمت شیر فلکه چدنی فاراب کلیک کنید.


قیمت شیر فلکه چدنی صافی

شیر صافی چیست؟

همانطور که از نام این مدل از شیرآلات چدنی مشخص است؛ کاربری صافی برای ممانعت از عبور ضایعات و فیلترینگ سیال می‌باشد. شیر صافی معمولا در مسیر پمپ قرار می‌گیرد تا مانع از ورود ضایعات موجود در لوله‌ها به پمپ شود. وجود ضایعات در مسیر سیال علاوه بر امکان خرابی تجهیزاتی همچون پمپ های آب موجب کاهش و افت فشار سیال نیز می‌شوند که این امر اتلاف انرژی را افزایش می‌دهد. شیر صافی یکی از پرکاربردترین شیرها در صنعت می‌باشد که در صنایعی همچون آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای شیر صافی می‌توان به سازگاری این مدل با انواع سیال همچون گاز، آب، روغن، بخار، فاضلاب و حتی آب دریا اشاره کرد.

مدل شیر فشار کاری سایز(inch) سایز(mm) قیمت (ریال)
صافی F1 PN16 2 50 4.700.000
صافی F1 PN16 4 100 9.300.000
صافی F1 PN16 8 200 27.700.000
صافی F1 PN16 12 300 57.000.000

برای کسب اطلاع از لیست قیمت شیر فلکه چدنی صافی در سایزهای مختلف کلیک کنید.


شیر تخلیه هوا چیست؟

قیمت شیر فلکه چدنی شیر تخلیه هوا

شیر تخلیه هوا نوعی از شیرآلات چدنی است که جهت بهبود عملکرد سیستم انتقال سیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به مستعد بودن سیستم های لوله کشی سیال در محل اتصالات و ورودی و خروجی پمپ‌ها برای ورود هوا به سیستم با استفاده از شیر تخلیه هوا می‌توان این هوا را دفع کرد. هر سیستم لوله کشی دارای استانداردهای خاصی است و به همین شیرهای تخلیه هوا با ابعاد متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند. این نوع از شیرها  به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند؛

  • شیرهای هوای تک روزنه
  • شیرهای  هوای دو روزنه
  • شیرهای هوا دیسکی

دانلود کاتالوگ و لیست قیمت شیر فلکه چدنی کلیک کنید.


GTS نمایندگی شیرآلات فاراب و لیست قیمت شیر فلکه چدنی

گروه تاسیسات سلامتی به عنوان پیشرو در تامین کالای تاسیسات، نمایندگی فروش شیر آلات چدنی فاراب را بر عهده دارد. شیر فلکه چدنی فاراب دارای تمامی مدل‌های شیر فلکه پروانه ای، شیر فلکه یکطرفه، شیر فلکه کشویی، شیر صافی و … است. GTS با تامین بی واسطه از تولید کننده با ارائه بهترین برندها و مناسب ترین قیمت شیر فلکه چدنی توانسته اعتماد مشتریان خود را در چهار دهه فعالیت خود به طور کامل جذب کند. جهت دریافت مشاوره رایگان در حوزه شیرآلات چدنی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *